Dažniausiai užduodami klausimai


Jūsų patogumui pateikiame atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus. Jeigu atsakymų  į savo klausimus neradote susisiekite su mumis – jusu@solarplant.lt ir Jums bus atsakyta.

Jūsų patogumui pateikiame atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus

Pradėkime paprastai ir nuo to, kad elektros energija Lietuvoje yra prieinama visiems. Elektra perkama iš rinkos tiekėjų (2022 spalio duomenimis: Birštono elektra, Egto energija, Elektrum Lietuva, Enefit, Ignitis).

 Šiandieną apsirūpinti elektros energija – yra du visiems daugiau ar mažiau žinomi būdai:

A) Pirkti elektros energiją rinkos sąlygomis;

B) Tapti elektrą gaminančiais vartotojais;

Solar Plant Jums padės įgyvendinti B būdą, apie jį ir pakalbėsime plačiau:

Elektrą gaminančiais vartotojais gali tapti visi Lietuvos gyventojai.

Gaminantis vartotojas – savo elektrinę prie elektros skirstomojo tinklo prijungęs vartotojas. Prijungtos elektrinės perteklinė energija gali būti saugoma tinkle ir naudojama prireikus.

Saulės elektrinę galite statyti Jums priklausančiuose objektuose ant namo stogo, sienos. Taip pat žemės sklype. Pastačius elektrinę ji yra Jūsų ir už ją mokėti nereikia.

Vienintelis mokestis kuris yra taikomas – elektros energijos pasaugojimo mokestis. Tampate gaminančiu vartotoju prisijungdamas į tinklą ir elektros perteklių, kurį sugeneruojate saulėtomis dienomis ir nesunaudojate, saugosite tinkluose. Kai elektrą susigrąžinate taikomas fiksuotas 0,04477 Eur mokestis. Tiek kainuoja Jūsų elektra.

 

 

Taip, nes Saulės elektrinė – paprasčiausias būdas pradėti gaminti saulės elektrą savo namų ūkyje ant stogo ar žemės sklypo. Reikia turėti ESO leidimą ir sumontuotą įrangą. Žaliava, iš kurios bus gaminama elektra yra – nemokama saulės šviesa. Saulės šviesa yra vienas iš nedaugelio neapmokestintų dalykų.

Jeigu atsakymas yra pakankamas pateikite mums užklausą ir mes Jums pasiūlysime geriausią sprendimą Saulės elektrinei įsirengti. Jeigu norite sužinoti daugiau keliaukime toliau..

Investicija į Saulės elektrinę yra verta ir dar dėl keleto svarbių aspektų:

1)  Sutaupote finansiškai. Nesumokėtus pinigus elektros gamintojams galite skirti kitiems tikslams;

Esame atlikę skaičiavimus pagal kuriuos Saulės elektrinės atsiperkamumas – 3, 4 metai įsivertinant elektros, įrangos, tinklų pasaugojimo kainas ir elektros suvartojimą. Individualios saulės elektrinės įrengimo kaštams apskaičiuoti padės – saulės elektrinės skaičiuoklė.

Šiai dienai įrengus Saulės elektrinę skaičiuojame, kad 1 instaliuotas kilovatas sugeneruos vidutiniškai 1000 kWh per metus.

Įsivaizduokite, Tomo ir Ugnės šeima su dviem mažais vaikais vidutiniškai suvartoja 500 kWh per mėnesį, per metus – 6000 kWh. Remdamiesi šių dienų kaina šeima per metus sumoka 1980 eurų (Skaičiuojama, kad šiai dienai vidutiniškai elektros energijos kaina iš tinklo – 33 ct/kWh (su PVM)). Individualiems Jūsų poreikiams reikalingos saulės jėgainės galiai apskaičiuoti padės – mūsų saulės elektrinės skaičiuoklė.

Taigi, mes siūlome Tomo ir Ugnės šeimai įsirengti 6,3 kWh Saulės elektrinę. Skaičiuojame, kad Solar Plant saulės elektrinės įrengimas kainuos 6300 eurų. 1 kWh kaina – 1050 Eur.

Skaičiuodami Saulės elektrinės atsiperkamumą iš praktikos skaičiuojame, kad 20 % saulės elektrinės pagamintos elektros energijos suvartosite iš karto savo objekte, o likusius 80 % pagamintos elektros energijos bus patiekta į tinklą pasaugojimui. 2022 metų tinklo pasaugojimo kaina – 0,04477 Eur/kWh (Kasmet kaina peržiūrima).

Per metus į bendrą tinklą atiduodami 80% pagamintos elektros energijos už pasaugojimą mokėsite (6300kWh  * 80%) * 0,04477 Eur = 225,64 Eur (Su PVM)

Taigi Tomo ir Ugnės šeimos 6,3 kWh Saulės elektrinės atsiperkamumas būtų

Skaičiavimo modelis su paaiškinimu:

Saulės elektrinės įrengimo kaina * įrengiamų kWh skaičius padalinta iš (sumokėtos sumos už elektrą – pasaugojimo mokestis)

Skaičiais:

1050 Eur * 6,3 kWh / (1980 Eur – 282,05 Eur) = 6300 Eur / 1 697,95 Eur = 3,7 metai. Tai reiškia, reiškia investicijos atsipirkimo laikotarpis yra 3,7 metai, po kurio liks tik tinklų pasaugojimo mokestis.

Dar vienas puikus dalykas yra parama, kuri šiandieną yra apie 323 Eur už 1 kW galios… Investicijos atsipirkimo laikotarpis su ja būtų – 2,6 metai. Saulės elektrinės efektyvumas, atsiperkamumas ir finansinė nauda – Įrodyta.

2)     Įrengimas nereikalauja papildomų didelių statybinių darbų, bet reikalauja patirties ir atidumo.

Montuojant Saulės elektrinę yra svarbiausia montavimo medžiagos, naudojama įranga (saulės elektrinės moduliai, saulės elektrinės inverteris) ir montuotojų patirtis.

Solar Plant montavimo medžiagos tiekiamos iš Europos gamintojų, kurioms taikoma 10 metų garantija. Rinkoje išsiskiriame tuo, kad visus mūsų projektus montuoja Sunyesi įmonė, kuri – viena iš mūsų dukterinių kompanijų. Todėl galime užtikrinti, kokybišką įrengimą, sąžiningumą ir švarą įrengimo metu.

Visi darbuotojai yra atlikę teorinius – praktinius mokymus ir turi gyvenimiškos patirties, kuri nestandartinės situacijose leidžia pažiūrėti kūrybiškomis akimis. Įsivaizduokite šimtus skirtingų stogų ant kurių standartiniai sprendimai ne visada tinka – Sunyesi komanda tokius sprendimus ras ir priims su Jūsų pritarimu! Saulės elektrinės Irengimo darbams taikome 5 metų garantiją.

3)     Įrangos ilgaamžiškumas; Mūsų pasirinkti gamintojai užtikrina ilgą garantinį laikotarpį

Įrangos (saulės jėgainės moduliai, baterijos, inverteriai) pasirinkimas yra vienas svarbiausiu saulės elektrinės įrengimo darbų. Skiriame didelį dėmesį, kad mūsų klientai gautų geriausios kainos ir kokybės produktus. Ne visada pats brangiausias produktas yra geriausias ir ne visada pigesnis produktas yra blogiausias. Renkantis įrangą yra svarbu pasirinkti kainos ir kokybės santykį atitinkantį produktą. Solar Plant įrangą atsirenka pagal šiuo kriterijus:

  • Gamintojo patikimumas, ilgaamžiškumo vertinimas;
  • Įrangos sudedamosios dalys. Pavyzdžiui įranga gali būti surenkama Kinijoje, bet jos komponentai pagaminti Europos ar Amerikos žemyne.
  • Technologijų naujumas; Renkamės tuos gamintojus, kurie investuoja į inovacijas, turi savo laboratorijas.
  • Efektyvumas
  • Galia
  • Garantija
  • Kaina
  • Kainos ir kokybės santykis klientui

Šiuo metu dirbame su Jinko Solar saulės modulių gamintojais, FoxESS inverterių gamintojais. Saulės jėgainių modulių gamintojai užtikrina 25 metų efektyvumo garantiją, o inverterių net 12 metų, kas sukuria konkurencinį pranašumą prieš kitus rinkos žaidėjus.

Jeigu turite klausimų ar reikalingas dar detalesnis paaiškinimas registruokitės pokalbiui!

Saulės šviesos žiemos laikotarpiu Lietuvoje būna palyginti mažai su vasaros ar pavasario laikotarpiu, todėl gali kilti įvairiausių abejonių ir klausimų. Pavyzdžiui iš kur gausiu elektros energiją žiemą? Atsakome. Mūsų specialistai atsižvelgdami į Jūsų vidutinį metinį elektros suvartojimą, įrengiamos saulės elektrinės įrangą, elektrinės kampą ir nuolydį – įrengia tokią saulės elektrinę, kuri per geriausius metų mėnesius sugeneruoja reikiamą elektros energijos kiekį likusiems mėnesiams.

Sugeneruojama ir iš karto nesunaudojama elektra yra atiduodama į tinklą pasaugojimui. Kai naktį ar debesuotą žiemos dieną saulės elektrinė negamins reikiamo elektros kiekio ją susigražinsite iš tinklo į kurį ji buvo atiduota pasaugojimui. Jeigu nutiktų taip, kad negamintumėte elektros energijos arba išnaudotumėte rezervą, kurį sunaudojote tinkle tuomet gausite ją iš tiekėjo su kuriuo būsite pasirašę elektros tiekimo sutartį.

Tikrai taip, nors Lietuva saulės valandų skaičiumi ir neprilygsta Ispanijai ar Italijai. Tokiuose miestuose kaip Alicante (Ispanija) ar Catania (Italija) per mėnesį vidutiniškai saulės šviesos valandų skaičius yra 340 valandų. Tuo tarpu Lietuvos sostinėje Vilniuje labiausiai saulėtą mėnesį Liepą fiksuojamos 241 valandos.

Šiuo klausimu Lietuvą galima prilyginti Vokietijai, kur vidutinis saulės valandų skaičius yra panašus. Žinodami, kad Vokietija yra pirmoje vietoje Europoje pagal įrengtų Saulės elektrinių skaičių, galime būti tikri, kad saulės šviesos turime pakankamai saulės elektros energijos gamybai.

Praktiškai. Svarbu žinoti, kad saulės elektrinė geriausiai gamina elektrą kai yra neįkaitusi. Todėl mūsų klimatas yra subalansuotas ir pilnai pakankamas efektyviai Saulės elektros gamybai. Priminsime, kad vidutiniškai Lietuvoje iš įdiegto 1 kW galios saulės elektrinės modulio – pagaminama apie 1000 kWh elektros energijos.

Priežiūra – labai paprasta.

Ilgainiui saulės moduliai apsineša dulkėmis, žiedadulkėmis, tačiau jų paviršiai yra ypatingi tuo, kad dulkės prie jų neprilimpa. Lietuvos klimato zonoje yra užtektinai lietaus, kuris nuplaus saulės modulius. Pasitaiko atvejų, kai saulės elektrinė sumontuota didelio dulkėtumo vietoje, tokiais atvejais reguliarus plovimas – rekomenduojamas. Jeigu mūsų klientas pageidauja saulės modulių plovimo esame pasiruošę tą padaryti. Jeigu planuojate tą daryti patys – būtinai pasikonsultuokite su mumis. Teisinga priežiūra yra raktas į visokeriopą saulės jėgainės ar saulės parko efektyvumą ir atsiperkamumą.

Mūsų požiūriu analitika irgi yra svarbi Saulės elektrinės priežiūros dalis. Dirbame su programomis, kurios turi kelių lygių monitoringo sistemą. Klientai gali stebėti kiek elektros pagamino, suvartojo pagal paros laiką, vidurkius. Mes savo ruožtu galime atlikti ir tam tikrus pakeitimus nuotoliniu būdu.

Analitika parodo ar visi saulės moduliai veikia tinkamai (pvz. nekaista) ar nėra saulės jėgainės montavimo, projektavimo metu padarytų klaidų. Analitikoje galima matyti ilgalaikę elektros gamybą, jos sunaudojimo įpročius. Jos pagalba galima priimti užtikrintus sprendimus plečiant saulės elektrinę ar planuojant plėsti elektrinių prietaisų naudojimą ar netgi jų atsisakymą tam tikru paros metu.

Taip. Tačiau reikia žinoti privalumus ir trūkumus.

Privalumai. Tampate visiškai nepriklausomas, nereikia mokėti už elektros įvedimą, o tai labai aktualu nuo elektros tinklų nutolusioms sodyboms. Nereikia laukti ESO prisijungimo sąlygų tapti gaminančiu vartotoju.

Trūkumai. Nesukaupiate elektros energijos, kurią naudotumėte žiemą. Saulės elektrinės baterijos priklausomai nuo jų talpos užtikrins 2-3 dienų nepertraukiamą tiekimą po kurių yra rizika likti be elektros. Tai sprendimas – nakčiai arba debesuotai dienai.

Prisijungę prie bendrų elektros tinklų turite du privalumus:

A) Išsaugote visą sukauptą elektros energiją ir galite ją naudoti prireikus.

B) Pritrūkus gaminamos elektros energijos galite iš karto ją gauti pagal sudarytą elektros tiekimo sutartį su pasirinktu rinkos tiekėju.

Žinoma, variantų gali būti šimtai, todėl kviečiame aptarti Jūsų unikalią situaciją ir kartu rasti sprendimą.

Taip. Pirmas žingsnis turite tapti gaminančiu vartotoju. Turite būti savininkas objekto į kurį norite perduodi elektros energiją ir turėti sudaręs sutartį su ESO. Objektų skaičius neribojamas.

Pasirenkate kokiomis proporcijomis išdalinate pagamintą elektros energiją savo objektuose, įsirengiate išmaniuosius skaitiklius ir naudojatės elektrą visuose Jums priklausančiuose objektuose.

Mokate vienintelį  0,04477 Eur mokestį ir tiek kainuoja Jūsų elektra nepriklausomai nuo objektų atstumų.

Taip, tik reikalingas Kultūros paveldo departamento (KPD) teritorinio skyriaus, kuriam priklausote leidimas.

Leidimo gavimas gali užtrukti apie pusmetį. Pasitaiko situacijų, kai leidimas gali būti neišduotas, pavyzdžiui jei objektas yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą kaip pvz: Vilniaus senamiestis.

Pagal Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymą yra draudžiama įrengti saulės elektrinę ant pastatų, kurie yra kultūros paveldo objektai, stogų ir (ar) fasadų gamtiniuose ir kompleksiniuose draustiniuose, valstybiniuose parkuose, biosferos rezervatuose.

Kultūros paveldo kontaktus pagal savo regioną galite rasti Kultūros paveldo departamentas – Darbuotojų kontaktai (kpd.lt)

Esant poreikiui Solar Plant komanda padės išspręsti visus klausimus susijusius su kultūros paveldu.

Saulės elektrinės galią rekomenduojame pasirinkti įsivertinus metinį elektros suvartojimą. Geromis sąlygomis 1kW Saulės elektrinė pagamina apie 1000 kW. Todėl jei metus vidutiniškai suvartojate 10000 kW rekomenduojame Jums įsirengti 10kW arba šiek tiek didesnę saulės elektrinę. 

Elektros įvado galia turi būti didesnė arba lygi norimos įsirengti saulės elektrinės galiai. 

Pasitikrinkite, kokia yra leistina naudoti elektros galia Jūsų objekte:

Pasitikrinti elektros galią galite prisijungę prie ESO savitarnos  Naujausią informaciją apie Galios kėlimo procedūrą galite rasti: Galios keitimas – Paslaugos – ESO – Energijos skirstymo operatorius

Vidutiniškai 1 kW galios elektrinė užima apie 6m2 stogo paviršiaus. Didejant saulės modulių efektyvumui, galiai ir mažejant jo dydžiui reikia vis mažiau saulės modulių.

Gaukite mūsų pasiūlymą!

Užpildykite užklausą ir mūsų specialistai greitu metu su Jumis susisieks!

Back
Registruokitės pokalbiui
Registruokitės konsultacijai

    Palikite savo kontaktinę informaciją, o Solarplant konsultantai su Jumis kuo greičiau susisieks!